Trudna sytuacja na rynku deweloperskim powoduje jeszcze większe zainteresowanie programem „Mieszkań Lokatorskich”, czyli budową mieszkań bez kredytu z dojściem do własności. Wyraz skali tego zainteresowania dała ilość natychmiastowych zapisów na mieszkania w nowej inwestycji spółdzielczej we Wrocławiu, tuż po starcie możliwości rezerwacji online: www.aleja-platanowa.pl.
Program mieszkań lokatorskich rozwija się. Planowane są nowe inwestycje prowadzone w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego i w systemie mieszkań lokatorskich. Rozpoczęła się również budowa osiedla "Pastelowa" w Gdańsku.
Ruszyła budowa osiedla "Pastelowa" Spółdzielni Mieszkaniowej Zakoniczyn w Gdańsku. Inwestycja prowadzona jest w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego i w systemie mieszkań lokatorskich.
Czym różni się spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, najem z dojściem do własności i odrębna własność? Każde z powyższych praw szczegółowo określa i reguluje konkretna ustawa. Choć brzmią podobnie oznaczają zupełnie inne możliwości, prawa i obowiązki.
Inflacja i powodowane nią wzrosty stóp procentowych kredytów to nie problem, kiedy można skorzystać z opcji zakupu mieszkania bez zdolności kredytowej.
Szycie na miarę to synonim tworzenia czegoś co jest idealnie dopasowane do potrzeb odbiorcy. To profesjonalizm i drobiazgowość wykonania przy jednoczesnym wyróżnieniu jednostki. Z takiego właśnie założenia wychodzi zarząd SMOP DOM, który obecnie pracuje nad nową inwestycją mieszkaniową.
Coraz więcej młodych osób decyduje się na wyprowadzkę z domu rodzinnego. Młodzi ludzie pragną się usamodzielnić i zacząć życie „na swoim”. Podejmując taką decyzję, stoją przed naprawdę trudnym w dzisiejszych czasach zadaniem – co zrobić, by w ogóle mieć możliwość finansową posiadania czegoś swojego?
Zastanawiasz się, czy lepszą opcją będzie dla Ciebie kupno mieszkania, czy domu? Nie wiesz, co powinieneś wziąć pod uwagę przy dokonywaniu takiego wyboru? Chcesz dowiedzieć się, jakie są zalety i wady obu rozwiązań? Pragniesz być świadomy czekających Cię kosztów?
Wyprowadzka od rodziców, wspólne zamieszkanie z ukochaną osobą, powiększenie rodziny lub po prostu przeprowadzka – jest wiele powodów aby szukać nowego mieszkania. Odpowiedź na kolejne pytanie, kupić czy wynajmować, najczęściej zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Mówi się, że na swoim najlepiej – ale co zrobić, gdy mamy zdolność czynszową, a kredytowej już nie?
Lutynia Wróblowice to nowa lokalizacja przeznaczona pod budowę sporego osiedla położonego w odległości 19 kilometrów od centrum Wrocławia. Na początek planowana jest budowa 1037 nowych mieszkań w 26 budynkach.
Sukces planu inwestycyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej Zakoniczyn w Gdańsku stał się faktem. „Pastelowa” dostała pozwolenie na budowę i pozytywną decyzję kredytową Banku Gospodarstwa Krajowego.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Jaworze oddaje lokatorom nowy budynek wielorodzinny na osiedlu Słowiańskim w Jaworze. 60 nowych mieszkań do zamieszkania już na przełomie marca i kwietnia.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakoniczyn” w Gdańsku rozpoczyna inwestycję mieszkaniową, dzięki której powstaną 363 mieszkania, w tym 322 mieszkania spółdzielcze – lokatorskie.
SMLW w Jaworze niedawno rozpoczęła budowę nowego budynku, w którym znajdzie się 60 mieszkań. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem i najprawdopodobniej w tym roku budynek zostanie zasiedlony.
Coraz większa liczba ludzi decyduje się na zamieszkanie w wynajętym mieszkaniu. Powodów jest wiele. Po pierwsze cena mieszkania, po drugie brak zdolności kredytowej, po trzecie praca, która wymaga częstej alokacji. Jednak starsze pokolenia nie uznają innej możliwości posiadania mieszkania niż odrębna własność. Czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie?
Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Jaworze rozpoczęła budowę nowego budynku wielorodzinnego na działce nr 158 obręb 3 Łany położonej na osiedlu Słowiańskim w Jaworze.
Zainteresowanie budową spółdzielczych mieszkań lokatorskich w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego wzrasta. Zarząd Rejonowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Choszcznie również rozważa taką możliwość.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie buduje nowe mieszkania lokatorskie dla członków swojej spółdzielni. Pierwsze budynki już zasiedlone, ale to nie koniec.
Wbrew opinii tych, którzy znają się na wszystkim i wszystko wiedzą najlepiej, kwestie majątkowe związane z lokatorskim prawem do lokalu mieszkalnego są bezpieczne dla lokatora i jego spadkobierców.
Od 2019 roku skończy się tak zwane użytkowanie wieczyste gruntów. Dotyczy to co prawda jedynie gruntów zabudowanych nieruchomościami budynkowymi lub lokalami, które mają przeznaczenie mieszkalne, ale to już dobry początek.
72 mieszkania w nowych budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej w Pleszewie. Taki jest plan na początek, bo tanie mieszkania lokatorskie są zawsze potrzebne i nigdy nie będzie ich zbyt wiele.
Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, to jedna z form użytkowania mieszkań spółdzielczych. Przez wiele lat dyskwalifikowana w Polsce, wraca na rynek budownictwa mieszkaniowego. Jaki będzie ostateczny efekt? Zobaczymy.
Nie ma idealnej lokalizacji mieszkania dla każdego. Jedni wolą centrum miasta, inni wybierają jego obrzeża. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Wszystko zależy od oczekiwań i możliwości.
Narodowy Program Mieszkaniowy kojarzy się głównie z programem Mieszkanie Plus, co nie do końca jest prawdą. Program nie ogranicza się do promowanego filaru budownictwa socjalnego, to również budownictwo spółdzielcze obejmujące mieszkania lokatorskie.
W trakcie dziesiątej edycji Baltic Business Forum w Świnoujściu pojawił się temat dotyczący milionów Polaków. W końcu zauważono potężne braki mieszkaniowe i podjęto dyskusję nad możliwościami rozwiązania tego problemu.
Spółdzielnie mieszkaniowe zaspokajają potrzeby mieszkaniowe milionów Polaków i wszystko wskazuje na to, że udział spółdzielni w rynku mieszkaniowym wzrośnie w najbliższych latach.
Ceny mieszkań w Polsce są ciągle zbyt wysokie dla młodych ludzi, którzy są skazani albo na wynajmowanie mieszkania, albo na kredyt, który na 30 lat zabija ich marzenia finansowe. Miały powstać tanie mieszkania w programie Mieszkanie Plus, jednak jakoś ktoś pomylił się w obliczeniach i z taniego zrobiło się – jak zwykle. Spółdzielnie mieszkaniowe chcą wykorzystać szansę na tanią rozbudowę, ale czy dadzą radę?
Wszystko wskazuje na to, że Narodowy Program Mieszkaniowy budowy mieszkań lokatorskich przez spółdzielnie mieszkaniowe, zaczyna działać. Spółdzielnia Mieszkaniowa Oświecenia w Krakowie planuje budowę czterech nowych budynków dla członków spółdzielni.
Ustawa o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wprowadziła spory zamęt i rozpoczęła niekończącą się dyskusję na temat zgodności z prawem zapisów w niej zawartych. Kto ma rację?
Jak wynika z informacji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zadanie pod nazwą Narodowy Program Mieszkaniowy jest. Niemniej idzie dość opieszale co nie jest dobrym sygnałem dla beneficjentów programu oraz inwestorów. Czyżby brak zaufania?
Przewidywane opłaty związane z najmem mieszkania od rządu to oprócz miesięcznego czynszu, którego wysokość będzie waloryzowana co roku przez rząd, opłata eksploatacyjna za zarządzanie nieruchomością jak również media czyli energia elektryczna, woda, ogrzewanie. Wcale nie wychodzi to tak tanio.
Mieszkanie spółdzielcze lokatorskie, zgodnie ze swą nazwą jest własnością spółdzielni mieszkaniowej. Możemy w nim mieszkać i czuć się jak u siebie, ale nie możemy go sprzedać, chyba, że umowa ze spółdzielnią stanowi inaczej.
Spółdzielczość mieszkaniowa, wbrew ogólnie panującej opinii Polaków, nie jest wytworem poprzedniego ustroju. Istniała przed zalewem komunizmu i z powodzeniem funkcjonuje ciągle w obecnej rzeczywistości oraz w krajach wysoko rozwiniętych, które nigdy nie doznały sowietyzacji.
Dzisiaj często słyszymy jak niektórzy „”mądrzy ludzie” z pełnym przekonaniem nazywają spółdzielczość, w tym spółdzielczość mieszkaniową, wytworem komunizmu, który należy zniszczyć. Przyjmijmy, że takie słowa wynikają z niewiedzy.
W dniu 9.05.2017 r rząd przyjął opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.
Wybór odpowiedniego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Na początku myślimy o jakichkolwiek czterech kątach, byle samodzielnie zamieszkać. Z czasem może się okazać, że można było to zrobić inaczej.