Artykuły

Białogard potrzebuje nowych mieszkań

Białogard potrzebuje nowych mieszkań

Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa potrzebuje większej ilości mieszkań dla swoich członków. Popyt na nowoczesne mieszkania w dobrej cenie jest duży i nie sposób zapewnić go w szybkim czasie. Aby jednak zaspokoić potrzeby mieszkaniowe swoich członków, trzeba zacząć inwestycje.

 

Zarząd Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej bardzo poważnie rozważa możliwość rozpoczęcia budowy spółdzielczych mieszkań lokatorskich w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Do podjęcia stosownych decyzji jeszcze trzeba poczekać. Aktualnie trwa analiza możliwości spółdzielni oraz ocena zapotrzebowania na mieszkania.

Przypomnijmy, że mowa tu oczywiście o mieszkaniach lokatorskich. Koszt wybudowania mieszkania w Białogardzie wstępnie wyceniono na 3 tysiące złotych za metr kwadratowy. Wpłata własna lokatora może stanowić 10% wartości budowy, czyli na przykład przy 50 metrach będzie to 15 tysięcy złotych. Pozostałe koszty są rozkładane zazwyczaj na 30 lat i miesięczna rata spłacana jest wraz z opłatą za użytkowanie lokalu.

Czy taki model przyjmie spółdzielnia w Białogardzie? Jak zwykle wszystko zdeterminuje rachunek ekonomiczny, ale przy wstępnych założeniach jest to jak najbardziej możliwe. Czyli mogłoby wyglądać to tak jak na planszy poniżej.

 

bialogard mieszkanai

  Warunki przedstawione w grafice nie stanowią oferty w rozumieniu prawa handlowego i kodeksu cywilnego lecz są przykładem możliwości według wstępnych wyliczeń związanych z inwestycją

 

Zapisz się na mieszkanie