fbpx

Szycie na miarę to synonim tworzenia czegoś co jest idealnie dopasowane do potrzeb odbiorcy. To profesjonalizm i drobiazgowość wykonania przy jednoczesnym wyróżnieniu jednostki. Z takiego właśnie założenia wychodzi zarząd SMOP DOM, który obecnie pracuje nad nową inwestycją mieszkaniową.

Czytaj więcej...
Czy mieszkanie lokatorskie jest dla Ciebie?

Coraz więcej młodych osób decyduje się na wyprowadzkę z domu rodzinnego. Młodzi ludzie pragną się usamodzielnić i zacząć życie „na swoim”. Podejmując taką decyzję, stoją przed naprawdę trudnym w dzisiejszych czasach zadaniem – co zrobić, by w ogóle mieć możliwość finansową posiadania czegoś swojego?

Czytaj więcej...
Czas na nowe mieszkanie

Wyprowadzka od rodziców, wspólne zamieszkanie z ukochaną osobą, powiększenie rodziny lub po prostu przeprowadzka – jest wiele powodów aby szukać nowego mieszkania. Odpowiedź na kolejne pytanie, kupić czy wynajmować, najczęściej zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Mówi się, że na swoim najlepiej – ale co zrobić, gdy mamy zdolność czynszową, a kredytowej już nie?

Czytaj więcej...
W Jaworze budowa trwa

SMLW w Jaworze niedawno rozpoczęła budowę nowego budynku, w którym znajdzie się 60 mieszkań. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem i najprawdopodobniej w tym roku budynek zostanie zasiedlony.

Czytaj więcej...
Najem czy własność? Czy można to pogodzić?

Coraz większa liczba ludzi decyduje się na zamieszkanie w wynajętym mieszkaniu. Powodów jest wiele. Po pierwsze cena mieszkania, po drugie brak zdolności kredytowej, po trzecie praca, która wymaga częstej alokacji. Jednak starsze pokolenia nie uznają innej możliwości posiadania mieszkania niż odrębna własność. Czy jest jakieś rozsądne rozwiązanie?

Czytaj więcej...
Białogard potrzebuje nowych mieszkań

Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa potrzebuje większej ilości mieszkań dla swoich członków. Popyt na nowoczesne mieszkania w dobrej cenie jest duży i nie sposób zapewnić go w szybkim czasie. Aby jednak zaspokoić potrzeby mieszkaniowe swoich członków, trzeba zacząć inwestycje.

Czytaj więcej...
Lokatorskie mieszkania spółdzielcze

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, to jedna z form użytkowania mieszkań spółdzielczych. Przez wiele lat dyskwalifikowana w Polsce, wraca na rynek budownictwa mieszkaniowego. Jaki będzie ostateczny efekt? Zobaczymy.

Czytaj więcej...
Czym jest Narodowy Program Mieszkaniowy

Narodowy Program Mieszkaniowy kojarzy się głównie z programem Mieszkanie Plus, co nie do końca jest prawdą. Program nie ogranicza się do promowanego filaru budownictwa socjalnego, to również budownictwo spółdzielcze obejmujące mieszkania lokatorskie.

Czytaj więcej...
Narodowy Program Mieszkaniowy – Tarnów

Ceny mieszkań w Polsce są ciągle zbyt wysokie dla młodych ludzi, którzy są skazani albo na wynajmowanie mieszkania, albo na kredyt, który na 30 lat zabija ich marzenia finansowe. Miały powstać tanie mieszkania w programie Mieszkanie Plus, jednak jakoś ktoś pomylił się w obliczeniach i z taniego zrobiło się – jak zwykle. Spółdzielnie mieszkaniowe chcą wykorzystać szansę na tanią rozbudowę, ale czy dadzą radę?

Czytaj więcej...
Jak się ma Narodowy Program Mieszkaniowy

Jak wynika z informacji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zadanie pod nazwą Narodowy Program Mieszkaniowy jest. Niemniej idzie dość opieszale co nie jest dobrym sygnałem dla beneficjentów programu oraz inwestorów. Czyżby brak zaufania?

Czytaj więcej...
Mieszkanie Plus jakie opłaty za najem

Przewidywane opłaty związane z najmem mieszkania od rządu to oprócz miesięcznego czynszu, którego wysokość będzie waloryzowana co roku przez rząd, opłata eksploatacyjna za zarządzanie nieruchomością jak również media czyli energia elektryczna, woda, ogrzewanie. Wcale nie wychodzi to tak tanio.

Czytaj więcej...
Renesans spółdzielczości mieszkaniowej w Polsce

Spółdzielczość mieszkaniowa, wbrew ogólnie panującej opinii Polaków, nie jest wytworem poprzedniego ustroju. Istniała przed zalewem komunizmu i z powodzeniem funkcjonuje ciągle w obecnej rzeczywistości oraz w krajach wysoko rozwiniętych, które nigdy nie doznały sowietyzacji.

Czytaj więcej...
Wybierz mieszkanie dla siebie

Wybór odpowiedniego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji życiowych. Na początku myślimy o jakichkolwiek czterech kątach, byle samodzielnie zamieszkać. Z czasem może się okazać, że można było to zrobić inaczej.

Czytaj więcej...

Informacje o budowanych mieszkaniach lokatorskich w Twojej lokalizacji.

Zapisz się na mieszkanie lokatorskie

Możesz skorzystać z pomocy banków współpracujących z nami.

Preferencyjne finansowanie wkładu mieszkaniowego

Skorzystaj z pomocy banków i partnerów współpracujących z nami.

Finansowanie remontu lub prac wykończeniowych

5 propozycji mieszkań dla budynków spółdzielczych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

Wybierz projekt mieszkania dla siebie