Artykuły

Pastelowa w Gdańsku – niebawem ruszy budowa

Pastelowa w Gdańsku – niebawem ruszy budowa

Sukces planu inwestycyjnego Spółdzielni Mieszkaniowej Zakoniczyn w Gdańsku stał się faktem. „Pastelowa” dostała pozwolenie na budowę i pozytywną decyzję kredytową Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Osiem nowych budynków spółdzielczych z 319 mieszkaniami zbuduje w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakoniczyn w Gdańsku.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę i pozytywnej decyzji kredytowej z Banku Gospodarstwa Krajowego spółdzielnia rozpoczęła podpisywanie umów o wybudowanie lokalu mieszkalnego.

Z uzyskanych informacji dowiadujemy się, że ostatecznie wkład własny wyniesie 25% szacowanej wartości mieszkania. Oznacza to, że w kalkulacji miesięczna kwota raty za metr kwadratowy mieszkania wyniesie około 19 zł.

 

Przypominamy, mieszkanie lokatorskie w inwestycji „Pastelowa” to:

- brak konieczności wykazania się zdolnością kredytową

- możliwość przekształcenia w odrębną własność (wykupu) juz po 5 latach

- miejsce parkingowe dla każdego lokalu w garażu podziemnym w cenie mieszkania

- mieszkając spłacasz kredyt w czynszu

- możliwość rezygnacji na każdym etapie i zwrot wkładu

 

Pozostało zatem dokończenie spraw formalnych, w tym podpisanie umów z osobami, które chcą takie mieszkanie nabyć i budowa może ruszać. Biorąc pod uwagę średni czas budowy, możemy przyjąć, że w ciągu najbliższych 2 lat większość zainteresowanych osób będzie już mieszkać u siebie.

 

W chwili obecnej spółdzielnia posiada już umowy dla wszystkich zapisanych osób, jednak nadal istnieje możliwość zapisywania się na listę rezerwową. Nadal obowiązuje zasada –  kolejność zgłoszeń.

 

Niestety nie ma już pewności, że uda się znaleźć wśród nabywców tych mieszkań, ale zawsze warto spróbować, w końcu bywa, że niektórzy rezygnują.

Rozwój sytuacji będziemy obserwować i z pewnością przekażemy Państwu dalsze informacje na temat budowy osiedla „Pastelowa” w SM Zakoniczyn w Gdańsku.