fbpx

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Legnicy, obejmująca w pierwszym etapie budowę 50 lokali mieszkalnych, jest już na końcowym etapie przygotowawczym. Przewidywany termin wybudowania został zaplanowany na III kwartał 2021 roku.

 

Na temat budowy nowych spółdzielczych mieszkań na wynajem już pisaliśmy. Obecnie finalizuje się umowa kredytowa z Bankiem Gospodarstw Krajowego.

Założeniem wstępnym był 20% wkład własny najemców. Bank zasugerował jednak wysokość wkładu w wysokości 30%. Stąd też przedłużenie negocjacji. Ostateczny efekt poznamy po wydaniu decyzji przez bank.

 

Przypomnijmy. Pierwszy etap to budowa 50 lokali mieszkalnych. Docelowo inwestycja zaplanowana jest na wybudowanie 700 mieszkań. Mimo najróżniejszych perturbacji gospodarczych w kraju, udało się utrzymać zaplanowaną kwotę dla metra kwadratowego mieszkania w wysokości 5 tysięcy złotych.

Zdolność kredytowa nowych lokatorów nie jest wymagana, a dla zagwarantowania bezpieczeństwa wpłaconych środków, wkłady zostaną zdeponowane na indywidualnych rachunkach depozytowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Decyzja banku spodziewana jest jeszcze w tym miesiącu, co oznacza, że już w sierpniu rozpocznie się nabór i podpisywanie stosownych umów z osobami zainteresowanymi tymi lokalami.

 

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Legnicy

 

Jak nabyć mieszkanie?

  1. Należy zapisać się (link poniżej) do bazy zainteresowanych, co pozwoli na kontakt i zaproszenie do biura sprzedaży w celu wyboru mieszkania i dokonania rezerwacji konkretnego lokalu.                                
  2. Rezerwacja lokalu polega na podpisaniu umowy rezerwacyjnej z opłatą 5 tysięcy złotych (która zostanie zaliczona w poczet wkładu własnego) na rachunek depozytowy Banku Gospodarstwa Krajowego.
  3. Następnie nastąpi podpisanie umowy najmu z możliwością dojścia do własności i wpłata reszty wkładu stanowiącego łącznie 20% - 30% wartości mieszkania (co zostanie określone ostatecznie po wydaniu decyzji kredytowej przez BGK). Co ważne, spółdzielnia nie weryfikuje zdolności kredytowej nabywcy.
  4. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zapisz się na mieszkanie

 

Nowe mieszkania spółdzielcze w Legnicy

 

 Wstępne informacje uzupełniające

  1. Najemca w każdej chwili ma możliwość rezygnacji z umowy najmu otrzymując zwrot wkładu własnego, zdeponowanego na rachunku depozytowym Banku Gospodarstwa Krajowego, zgodnie z regulaminem.
  2. Mieszkanie może być podnajmowane.
  3. Mieszkanie może zostać wykupione, ale nie jest to warunek konieczny.
  4. Jest to pierwszy w Legnicy, ale nie ostatni, projekt realizowany przez nową spółdzielnię we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

Zapisz się na mieszkanie

 

Nowa inwestycja w Legnicy

 

Publikacja: 14-07-2020

Informacje o budowanych mieszkaniach lokatorskich w Twojej lokalizacji.

Zapisz się na mieszkanie lokatorskie

Możesz skorzystać z pomocy banków współpracujących z nami.

Preferencyjne finansowanie wkładu mieszkaniowego

Skorzystaj z pomocy banków i partnerów współpracujących z nami.

Finansowanie remontu lub prac wykończeniowych

5 propozycji mieszkań dla budynków spółdzielczych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

Wybierz projekt mieszkania dla siebie