fbpx

W Legnicy przyjęty został projekt wybudowania 50 nowych mieszkań na wynajem z dojściem do własności. W przypadku dużego zainteresowania na nowych lokatorów będą czekać kolejne etapy inwestycji.

 

Funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania mają od 27 do niemal 80 metrów kwadratowych powierzchni. Wszystkie nowe budynki, niezależnie od ich wysokości będą wyposażone w windy. Termin oddania pierwszego etapu szacowany jest na I kwartał 2021 roku.

 

Szacowany koszt miesięczny przykładowego mieszkania o powierzchni 37,3 m2 to 722 zł plus opłaty (około 10 zł/m2). Umowa zakłada możliwość wykupu mieszkania – płacone miesięcznie koszty zaliczone są na poczet ceny, która wynosi 5000 zł brutto/1m2.

 

Zdolność kredytowa nowych lokatorów nie jest wymagana.

 

Wpłacony wkład mieszkaniowy w wysokości 20% wartości mieszkania będzie zwrócony w przypadku rezygnacji z najmu. Dla zagwarantowania bezpieczeństwa wpłaconych środków wkład zostanie zdeponowany na rachunku depozytowym Banku Gospodarstwa Krajowego.

                                                          

mieszkania legnica

 

Jak nabyć mieszkanie?

  1. Należy zapisać się (link poniżej) do bazy zainteresowanych, co pozwoli na kontakt i zaproszenie do biura sprzedaży w celu wyboru mieszkania i dokonania rezerwacji konkretnego lokalu.                                
  2. Rezerwacja lokalu polega na podpisaniu umowy rezerwacyjnej z opłatą 5 tysięcy złotych (która zostanie zaliczona w poczet wkładu własnego) na rachunek depozytowy Banku Gospodarstwa Krajowego.
  3. Następnie nastąpi podpisanie umowy najmu z możliwością dojścia do własności i wpłata reszty wkładu stanowiącego łącznie 20% wartości mieszkania. Co ważne, spółdzielnia nie weryfikuje zdolności kredytowej nabywcy.

 

Zapisz się na mieszkanie

 

 Wstępne informacje uzupełniające

  1. Najemca w każdej chwili ma możliwość rezygnacji z umowy najmu otrzymując zwrot wkładu własnego, zdeponowanego na rachunku depozytowym Banku Gospodarstwa Krajowego, zgodnie z regulaminem.
  2. Mieszkanie może być podnajmowane.
  3. Mieszkanie może zostać wykupione, ale nie jest to warunek konieczny.
  4. Jest to pierwszy w Legnicy, ale nie ostatni, projekt realizowany przez nowo powstającą spółdzielnię we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

Zapisz się na mieszkanie

 

legnica elewacje

 

Publikacja: 01-12-2019

Informacje o budowanych mieszkaniach lokatorskich w Twojej lokalizacji.

Zapisz się na mieszkanie lokatorskie

Możesz skorzystać z pomocy banków współpracujących z nami.

Preferencyjne finansowanie wkładu mieszkaniowego

Skorzystaj z pomocy banków i partnerów współpracujących z nami.

Finansowanie remontu lub prac wykończeniowych

5 propozycji mieszkań dla budynków spółdzielczych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

Wybierz projekt mieszkania dla siebie