fbpx

Zapisy na mieszkania we Wróblowicach pod Wrocławiem wystartowały. Taką informację otrzymaliśmy od Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Dom.

 

Po dość długim okresie oczekiwania na rozpoczęcie zapisów, na konkretne lokale mieszkalne, na planowanym przez SMOP DOM osiedlu we Wróblowicach pod Wrocławiem otrzymaliśmy informację, że rozpoczęto zbieranie zapisów na konkretne mieszkania.

Zgodnie z informacją spółdzielni wydłużony czas oczekiwania wynikał z przyczyn niezależnych od spółdzielni i związany był ze sprawami formalnymi, w tym głównie z oczekiwaniem na pozwolenie na budowę.

Wszystkie osoby, które skorzystały z możliwości rejestracji swojego zainteresowania za pośrednictwem strony mieszkania lokatorskie.pl i wypełniły formularz zgłoszeniowy powinny niebawem sprawdzić swoją pocztę elektroniczną związaną z adresem wpisanym podczas wypełniania formularza w zakładce „Zapisz się na mieszkanie”.

W treści korespondencji spółdzielnia prześle dokładne wskazówki na temat tego jak dokonać rezerwacji konkretnego mieszkania.

Otrzymaliśmy również zapewnienie spółdzielni, że osoby wcześniej zapisane do bazy będą miały pierwszeństwo w wyborze konkretnego lokalu i będą mogły to zrobić, zanim lista zostanie udostępniona w sposób powszechny.

W pierwszym etapie inwestycji dostępnych jest tylko 200 mieszkań, a osób nimi zainteresowanych jest znacznie więcej. Cała inwestycja zakłada budowę 1037 mieszkań.

Przypominamy, że Osiedle Pogodne we Wróblowicach (19km od centrum Wrocławia), jest inwestycją Spółdzielni Mieszkaniowej Dom. Powstanie ono w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. 26 planowanych w pierwszym etapie budowy budynków, będzie składało się z mieszkań jedno, dwu, trzy i czteropokojowych z balkonami. Ich powierzchnia będzie się wahać od 28 do 78m2, do każdego mieszkania przynależy 1 miejsce postojowe.

W pierwszym etapie mieszkania będą oddane dla lokatorów na zasadzie najmu. Możliwość ich wykupu – przekształcenia w odrębną własność nastąpi po 10 latach - w cenie wybudowania.

Na okolicę Osiedla składa się niska zabudowa wolnostojąca, szeregowa i bliźniacza. W promieniu 3 km od inwestycji znajdują się m.in. sklepy, restauracje, szkoła podstawowa, przedszkole, poczta. To idealne miejsce dla osób, które chciałyby żyć w zasięgu dużego miasta (od granic Wrocławia Osiedle Pogodne dzieli tylko 1km!), a jednocześnie z dala od zgiełku i tłoku.

I tak właśnie wyglądają dobre informacje. Z zainteresowaniem będziemy przyglądać się tej inwestycji i oczywiście będziemy na bieżąco relacjonować postępy w jej realizacji.

 

WRÓBLOWICE - STRONA INFORMACYJNA I REZERWACJA MIESZKAŃ

 Publikacja 15-11-2021

Informacje o budowanych mieszkaniach lokatorskich w Twojej lokalizacji.

Zapisz się na mieszkanie lokatorskie

Możesz skorzystać z pomocy banków współpracujących z nami.

Preferencyjne finansowanie wkładu mieszkaniowego

Skorzystaj z pomocy banków i partnerów współpracujących z nami.

Finansowanie remontu lub prac wykończeniowych

5 propozycji mieszkań dla budynków spółdzielczych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego

Wybierz projekt mieszkania dla siebie