Są nowe mieszkania lokatorskie w Olsztynie

Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie buduje nowe mieszkania lokatorskie dla członków swojej spółdzielni. Pierwsze budynki już zasiedlone, ale to nie koniec.

 

Można?

Tak. Zapotrzebowanie na mieszkania w Polsce jest ogromne. Jeszcze bardziej potrzebne są mieszkania, na które stać będzie ludzi młodych, bez większych szans na kredyt hipoteczny.

 

kormoran 3

 

I tak powstały pierwsze mieszkania lokatorskie w Polsce!

Zarząd SM Kormoran nie czekając na innych – czy im się uda, czy może nie – podjął decyzję, którą realizuje. Zbudowano pierwsze budynki, które zostały już zasiedlone. Teraz czas na kolejne, bo zainteresowanie takimi mieszkaniami jest ogromne i długo jeszcze będzie.

 

kormoran 1

 

Spółdzielnie mają potencjał

Chyba nikt nie jest w stanie budować po tak zwanych „kosztach” i w tej samej cenie oddawać mieszkania do użytkowania przez lokatorów, poza spółdzielniami mieszkaniowymi. To jest na wprost związane z misją spółdzielni, które w swojej istocie zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych swoich członków mają jako podstawę działalności statutowej.

 

kormoran 2

 

Co na to inni?

Z naszych informacji wynika, że zainteresowanie budową mieszkań lokatorskich w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego, z każdym dniem wzrasta. Są już decyzje i są też konkretne działania. O tym jednak będziemy informować w kolejnych artykułach.

 

Wywiad z Prezesem SM Kormoran: http://www.smkormoran.olsztyn.pl/Start/wywiad.pdf

 

Zapisz się na mieszkanie