Tu powstanie nowe osiedle dla Wrocławia


Lutynia Wróblowice to nowa lokalizacja przeznaczona pod budowę sporego osiedla położonego w odległości 19 kilometrów od centrum Wrocławia. Na początek planowana jest budowa 1037 nowych mieszkań w 26 budynkach.


W ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego powstanie nowe osiedle Lutynia Wróblowice. Jedynie 19 kilometrów od centrum Wrocławia a jednak poza uciążliwościami miasta, poza zasięgiem miejskiego smogu.

Całość inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej DOM rysuje się bardzo interesująco. Będzie to na początek 26 niewielkich, jedno i dwuklatkowych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Nie będzie to wysoka zabudowa. Wszystkie budynki będą posiadały trzy kondygnacje nadziemne a mimo to będą wyposażone w windy dla wygody mieszkańców. W projekcie przewidziano naziemne miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkań.


lutynia005g


Ten etap przewiduje 1037 mieszkań  jedno, dwu, trzy i czteropokojowych o powierzchni od 28 do 78 metrów kwadratowych z balkonami.

Mieszkania te będą początkowo oddane w najem z możliwością dojścia do własności po 10 latach użytkowania, co oznacza możliwość ich wykupu po cenie wybudowania.

Okolica to wyłącznie niska zabudowa. W pobliżu posadowione są budynki mieszkalne jedno i dwurodzinne w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej i szeregowej.

Na nowym osiedlu planowana jest budowa małego centrum handlowego z dyskontem spożywczym, drogerią i punktami usługowymi.

Inwestycja znajduje się w kwartale obecnie istniejących ulic ul. Wodna, Wróblowicka, Pogodna.


lutynia mapa


W promieniu 3 km od inwestycji znajdują się sklepy, restauracje, szkoła podstawowa, przedszkole, stacja paliw, kościół, poczta, przystanek autobusowy.

Granice Wrocławia znajdują się w odległości 1 km. Do centrum Wrocławia jest 19 km. Do wjazdu na drogę ekspresową 2 km. Do wjazdu na autostradę A8 - 10 km.


Już teraz można składać wstępne, niezobowiązujące deklaracje chęci nabycia takiego mieszkania przez formularz na stronie:

ZAPISZ SIĘ NA MIESZKANIE

Wszyscy zapisani w tej bazie otrzymają stosowne informacje potrzebne do podjęcia decyzji zaraz po zatwierdzeniu wszystkich formalności związanych z realizacją budowy.