Czy w Pionkach powstaną mieszkania lokatorskie? Pierwszy etap nowej inwestycji został już wpisany na listę BIP!

Pionki, oddalone niecałe 25km od centrum Radomia, doczekały się planu budowy nowych mieszkań lokatorskich. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pionki” przygotowuje projekt nowoczesnego osiedla mieszkaniowego. W pierwszym etapie budowy powstanie 5 budynków pięcio- i sześciokondygnacyjnych, w których będą 343 mieszkania i 8 lokali usługowych. Wszystkie budynki wyposażone będą w cichobieżne windy.

W sumie planowane jest wybudowanie 14 budynków dających łącznie 952 mieszkań w systemie lokatorskim z dojściem do własności.

Pionki Mieszkania Lokatorskie

Nowoczesność osiedla wyróżniać będzie nie tylko sama zabudowa ale również zaprojektowany ład architektoniczny i rekreacyjny.

Pionki to idealne miejsce dla osób poszukujących lokalizacji oferującej ciszę oraz bliskość terenów zielonych, a jednocześnie zapewniające dobrą komunikację z miastem.  Okolica oferuje zarówno łatwy dojazd do większych miast jak i dostęp do obszarów rekreacyjnych, takich jak np. Puszcza Kozienicka. 

Pionki Mieszkania Lokatorskie

Infrastruktura


Planowana inwestycja zlokalizowana będzie przy ul. Wesołej, położonej w północno-wschodniej części miasta, w odległości ok 1 km od Urzędu Miasta oraz około 850 m od stacji kolejowej Pionki, z której dojazd do Radomia zajmuje niecałe 25minut. Ulica Wesoła jest drogą jednojezdniową, dwukierunkową. 

W otoczeniu ulicy Wesołej od wschodu dominują tereny Kozienieckiego Parku Krajobrazowego, a od zachodu niewielka zabudowa mieszkalno-usługowa. 

Pionki Mieszkania Lokatorskie

Finansowanie


Inwestycja ma zostać sfinansowana z kredytu SBC z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek spółdzielni na pierwszy etap osiedla (20 000 metrów kwadratowych mieszkań) został już pozytywnie zweryfikowany przez bank, przeszedł pierwszy etap uzyskiwania finansowania i został wpisany na listę BIP. Obecnie trwają prace nad kompletowaniem dokumentów do drugiego etapu uzyskiwania finansowania. Wnioski na następne etapy zostały złożone w edycji wiosennej kredytu SBC w marcu tego roku. Już w czerwcu zostanie opublikowana lista z której dowiemy się, czy również te etapy będą miały możliwość sfinansowania z kredytu SBC.


W ciągu najbliższych kilku tygodni ma zostać wydana decyzja o pozwoleniu na budowę wszystkich etapów osiedla. Wstępne rezerwacje na mieszkania w pierwszym etapie inwestycji mają się rozpocząć w II-III kwartale tego roku. 


Wszystkich zainteresowanych wcześniejszą informacją na temat możliwości rezerwacji zachęcamy do zapisania się na listę chętnych: https://mieszkanialokatorskie.pl/zapisz-sie-na-mieszkanie-lokatorskie-dla-siebie.html