Preferencyjne, najlepsze na rynku finansowanie mieszkań lokatorskich dla inwestycji „Osiedle Grono" zostało przyznane! Po wielu miesiącach procesu kredytowego w Banku Gospodarstwa Krajowego, nad którym pracował zespół projektu „Mieszkań Lokatorskich” wraz z SM „Wieniawa”, została podjęta decyzja o udzieleniu finansowania zwrotnego na budowę pierwszych mieszkań lokatorskich w województwie wielkopolskim!
W maju 2025 spółdzielnia mieszkaniowa „Wieniawa” zakupiła grunt pod budowę z zebranych wkładów własnych lokatorów „Osiedla Grono”. To już kolejna taka sytuacja, gdzie udowadniamy, że brak gruntu w spółdzielni nie jest przeszkodą, jeśli chce się budować nowe inwestycje lokatorskie.




4 czerwca 2025 ruszyła budowa pierwszych mieszkań lokatorskich w województwie wielkopolskim! Oficjalnie plac budowy przejął generalny wykonawca inwestycji firma AWM Budownictwo S.A.

O inwestycji
Już wkrótce 147 rodzin i osób będzie mogło zamieszkać "u siebie" bez konieczności posiadania zdolności kredytowej. To spółdzielnia zaciąga kredyt na budowę, a warunki kredytu są niespotykane na rynku: 0% marży i 2% WIBOR! Lokator spłaca go w czynszu przez maksymalnie 30 lat, a po spłacie staje się pełnoprawnym właścicielem.
Osiedle mieszkaniowe "Grono" powstanie w Lesznie w dzielnicy Gronowo. W projekcie powstaną 3 budynki z 147 mieszkaniami - wykończone w stopniu podstawowym w cenie.
Osiedle będzie cechowało się kameralną architekturą, stonowaną estetyką, nowoczesnymi oraz ekologicznymi rozwiązaniami budowy. Szczególny akcent składający się na obraz nowoczesnego osiedla to zielone części wspólne, których w "Gronie" będzie wyjątkowo dużo!
Każde mieszkanie posiadać będzie przestronny balkon lub ogródek. Budynki będą wyposażone w cichobieżne windy, rowerownie i wózkownie.



Raty
Rata miesięcznej spłaty swojego mieszkania wyniesie od 1037 zł, przy wpłacie min 84 230,82 zł wkładu własnego- opłacanego przed rozpoczęciem budowy:
- bez badania zdolności kredytowej,
- brak skomplikowanych formalności i procedur,
- bez BIK, bez KRD, bez względu na wiek,
- bezpieczeństwo chronione ustawą.
Więcej o kryteriach
- Budowa ”Osiedla GRONO” współfinansowana jest ze zwrotnych środków Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Mieszkania można będzie spłacać niską, wygodną miesięczną ratą ponieważ spółdzielnia korzysta z najlepszego na rynku finansowania na preferencyjnych warunkach, tzn. 0% marży i 2% WIBOR. Kryteria dla osób ubiegających się o mieszkania w inwestycjach finansowanych z Banku Gospodarstwa Krajowego są określona w Ustawach.
- Objąć mieszkanie po jego wybudowaniu może osoba, która:
- nie ma innego tytułu prawnego do lokalu w Lesznie
- spełnia kryterium dochodowe
Trwa rezerwacja ostatnich mieszkań
Rzuty wszystkich dostępnych mieszkań i rezerwacja online na stronie inwestycji: www.osiedlegrono.pl