Mieszkania bez kredytu hipotecznego już na Śląsku! 
100% rezerwacji w inwestycji Harcerska 8!

Aktualizacja na dzień 19 czerwca 2024: Wszystkie mieszkania w inwestycji zostały zarezerwowane. Osoby zainteresowane listą rezerwową prosimy o korzystanie z formularza kolejki przy konkretnym mieszkaniu w zakładce "tabela mieszkań" lub przez formularz ogólny pod adresem: MieszkaniaLokatorskie.pl, na województwo śląskie z dopiskiem "lista rezerwowa".


W znakomicie skomunikowanym śródmieściu Tychów, będącym częścią aglomeracji katowickiej, rozpoczyna się innowacyjna inwestycja mieszkaniowa budowana w ramach programu "Mieszkań Lokatorskich". "Harcerska 8" to pierwsza tego typu inwestycja na Śląsku, oferująca mieszkania z dojściem do własności, bez potrzeby zaciągania kredytu hipotecznego przez przyszłego właściciela. Spłata mieszkania następuje w czynszu (już od 1026 zł miesięcznie!), obowiązkowy jest wkład własny. Mieszkanie spółdzielcze lokatorskie można wykupić na własność już po 5 latach użytkowania.

O inwestycji

Plan zagospodarowania 01"Harcerska 8", to 62 funkcjonalne mieszkania, usytuowane w jednym budynku, każde z ogródkiem, tarasem lub balkonem a także komórką lokatorską w cenie. Budynek wyposażony będzie w cichobieżne windy, a także wózkownię i rowerownię. Na potrzeby inwestycji spółdzielnia kupuje grunt. Mieszkania będą wstępnie wykończone, co oznacza, że nowi mieszkańcy nie będą musieli martwić się o elementy takie jak wewnętrzne drzwi, brodzik, kuchenka czy malowanie ścian i sufitów. Dodatkowym atutem będzie ogrzewanie podłogowe podłączone do sieci miejskiej.
Kredyt preferencyjny na nowe mieszkania zaciąga spółdzielnia mieszkaniowa „Lokum” z Tychów w Banku Gospodarki Krajowej. System ten jest w pełni bezpieczny i daje możliwość rozłożenia zakupu mieszkania w czasie, a co więcej, daje niespotykane na rynku warunki finansowe. Brak marży banku a także zamrożony WIBOR na poziomie 2% przekłada się na niższe raty za mieszkanie – już od 1026 zł miesięcznie za mieszkanie!

Jakie są warunki przyznawania mieszkań?

Nie jest sprawdzana zdolność kredytowa ani wiek przyszłego lokatora. W momencie podpisywania umowy o budowę nie można natomiast być właścicielem innego mieszkania w Tychach. Należy spełnić również kryterium maksymalnego dochodu. Kryterium dochodowe oznacza, że dana osoba lub rodzina nie może przekroczyć średnio miesięcznego dochodu w określonych kwotach. Średni miesięczny dochód netto gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok, w którym podpisana jest umowa o lokal mieszkalny, nie może przekraczać, czyli może wynieść maksymalnie:

  • w jednoosobowym gospodarstwie domowym 8 944,35 zł,
  • w dwuosobowym gospodarstwie domowym 12 969,30 zł,
  • w trzyosobowym gospodarstwie domowym 15 652,61 zł,
  • w czteroosobowym gospodarstwie domowym 18 335,91 zł,
  • w gospodarstwie większym niż czteroosobowe, 18 335,91
    powiększone o  3 130,52 zł na każdą kolejną osobę w gospodarstwie domowym.

Lokalizacja

Inwestycja powstanie przy ul. Harcerskiej 8 w Tychach, w dzielnicy Śródmieście. W najbliższej odległości znajdują plac zabaw, 4 rozległe parki miejskie, centrum handlowe, supermarket, park wodny, sala zabaw, centrum kultury, punkty gastronomiczne i lokale handlowo-usługowe. Ponadto okolica obfituje w tereny zielone i trasy rowerowe.

Ulica Harcerska jest doskonale skomunikowana zarówno z całymi Tychami, jak i pozostałymi miastami aglomeracji śląskiej. Zaledwie 350m od adresu Harcerska 8 znajduje się stacja PKP i SKR „Tychy Zachodnie", a na przystanek autobusowo-trolejbusowy dla aż 18 linii komunikacji miejskiej dotrzeć można w niewiele ponad minutę.

Więcej informacji

Rzuty wszystkich mieszkań wraz z kwotami obowiązkowych wkładów własnych oraz kalkulacje miesięcznych rat wciąż są dostepne na dedykowanej stronie inwestycji "Harcerska 8”: www.harcerska8.pl.


Wszystkie osoby zainteresowane listą rezerwową prosimy o korzystanie z formularza kolejki przy konkretnym mieszkaniu w zakładce "tabela mieszkań" lub przez formularz ogólny pod adresem: MieszkaniaLokatorskie.pl, na województwo śląskie z dopiskiem "lista rezerwowa".

Szukasz mieszkania w innej lokalizacji? - zapisz się na listę zainteresowanych:

Osoby zainteresowane programem "Mieszkań Lokatorskich" zachęcamy do zapisów na listę oczekujących na stronie: https://mieszkanialokatorskie.pl/zapisz-sie-na-mieszkanie-lokatorskie-dla-siebie.html.


Wszystkie zapisane osoby będą miały pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o nowych inwestycjach mieszkaniowych budowanych w ramach programu we wskazanej lokalizacji.