Podlasie doczekało się mieszkań bez kredytu hipotecznego! Start rezerwacji na osiedlu „Kalwinówka”!

W malowniczym Zabłudowie, będącym częścią aglomeracji białostockiej, rozpoczyna się innowacyjna inwestycja mieszkaniowa budowana w ramach programu "Mieszkań Lokatorskich". "Osiedle Kalwinówka" to pierwsza tego typu inwestycja na Podlasiu, oferująca mieszkania z dojściem do własności, bez potrzeby zaciągania kredytu hipotecznego przez przyszłego właściciela. Spłata mieszkania następuje w czynszu (już od 597 zł miesięcznie!), obowiązkowy jest wkład własny. Mieszkanie spółdzielcze lokatorskie można wykupić na własność już po 5 latach użytkowania.


O inwestycji


"Osiedle Kalwinówka", to 140 funkcjonalnych mieszkań, każde z ogródkiem, tarasem lub balkonem a także miejscem postojowym w cenie. Dwa budynki, wyposażone w windy, a także wózkownie i rowerownie powstaną na gruncie własności spółdzielni. Mieszkania będą wstępnie wykończone, co oznacza, że nowi mieszkańcy nie będą musieli martwić się o elementy takie jak wewnętrzne drzwi, brodzik, kuchenka czy malowanie ścian i sufitów. Kredyt preferencyjny na nowe mieszkania zaciąga spółdzielnia mieszkaniowa w Zabłudowie w Banku Gospodarki Krajowej. System ten jest w pełni bezpieczny i daje możliwość rozłożenia zakupu mieszkania w czasie, a co więcej, daje niespotykane na rynku warunki finansowe. Brak marży banku a także zamrożony WIBOR na poziomie 2% przekłada się na niższe raty za mieszkanie – już od 597 zł miesięcznie za mieszkanie!


Jakie są warunki przyznawania mieszkań?


Nie jest sprawdzana zdolność kredytowa ani wiek przyszłego lokatora. W momencie podpisywania umowy o budowę nie można natomiast być właścicielem innego mieszkania w Zabłudowie. Należy spełnić również kryterium maksymalnego dochodu. Kryterium dochodowe oznacza, że dana osoba lub rodzina nie może przekroczyć średnio miesięcznego dochodu w określonych kwotach. Średni miesięczny dochód netto gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok, w którym podpisana jest umowa o lokal mieszkalny, nie może przekraczać, czyli może wynieść maksymalnie:

  • w jednoosobowym gospodarstwie domowym 8 038,97 zł,
  • w dwuosobowym gospodarstwie domowym 11 656,50 zł,
  • w trzyosobowym gospodarstwie domowym 14 068,19 zł,
  • w czteroosobowym gospodarstwie domowym 16 479,88 zł,
  • w gospodarstwie większym niż czteroosobowe, 16 479,88 zł powiększone o 2 813,64 na każdą kolejną osobę w gospodarstwie domowym.Lokalizacja


Osiedle usytuowane będzie w zachodniej części Zabłudowa, zaledwie 200 metrów od drogi krajowej nr 19. Od maja 2023 roku pojawiły się nowe linie autobusowe, co zapewnia jeszcze lepszą komunikację z Białymstokiem i okolicznymi miejscowościami. W bliskim sąsiedztwie osiedla znajdują się przedszkole, szkoła, dyskonty spożywcze oraz targowisko, zapewniając wygodę mieszkańcom.Więcej informacji


Rzuty wszystkich dostępnych mieszkań wraz z kwotami obowiązkowych wkładów własnych oraz kalkulacje miesięcznych rat znajdują się na dedykowanej stronie inwestycji "Osiedle Kalwinówka” : https://osiedlekalwinowka.pl/Szukasz mieszkania w innej lokalizacji? - zapisz się na listę zainteresowanych:


Osoby zainteresowane programem "Mieszkań Lokatorskich" zachęcamy do zapisów na listę oczekujących na stronie: https://mieszkanialokatorskie.pl/zapisz-sie-na-mieszkanie-lokatorskie-dla-siebie.html.


Wszystkie zapisane osoby będą miały pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o nowych inwestycjach mieszkaniowych budowanych w ramach programu we wskazanej lokalizacji.