Ruszyła seria podcastów edukacyjnych! Odcinek Pierwszy: Spółdzielnie Mieszkaniowe.


Seria podcastów edukacyjnych tworzona jest przez zespół programu Mieszkania Lokatorskie i skupia się na zasadach spółdzielczości, działania programu ML oraz edukacji na temat realnych szans na własne mieszkanie dla każdego.


W skład zespołu wchodzą specjaliści, którzy od wielu lat są blisko związani z rynkiem nieruchomości, spółdzielczością mieszkaniową oraz pozyskiwaniem funduszy na nowe inwestycje. Do tego prawnicy, analitycy finansowi i architekci. Dzięki współpracy tej części zespołu ze specjalistami ds. komunikacji i marketingu powstała możliwość stworzenia szczegółowych, merytorycznych i jednocześnie jasnych treści, które w wygodnej formie podcastu mogą trafić do osób zainteresowanych.


Temat spółdzielczości, mimo, że teoretycznie powszechnie kojarzony, tak naprawdę obrósł niesłusznym mitem PRL i mnóstwem niedopowiedzeń. Nad rozwojem tej części rynku mieszkaniowego pracujemy od lat i widzimy, jak niska jest społeczna świadomość i wiedza na ten temat. Ideą, która przyświeca produkcji podcastów jest rzetelna edukacja na temat tej drogi do własnego mieszkania i wyjaśnienie wszystkich jej niuansów.


Podcast na drogę i do pracy. 


Już teraz pierwszy odcinek podcastu - tym razem o generalnych zasadach działania Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce oraz najważniejszych terminach powiązanych ze spółdzielczością - jest dostępny na profilach Mieszkań Lokatorskich na  YouTube oraz Spotify.


Następne odcinki będą pojawiały się sukcesywnie w kolejnych tygodniach.

Ta forma pozwala na wygodne zdobywanie wiedzy w samochodzie, kuchni, pracy lub w czasie przerwy śniadaniowej. Odcinki nie powinny być dłuższe niż 10 minut, dzięki czemu słuchanie nie zajmie wiele czasu, a informacje będą dozowane w niewielkich porcjach.


O czym chciał(a)byś posłuchać?

Zbieramy pytania do kolejnych podcastów.


Jeśli podczas słuchania pojawią się pytania,

prosimy o zadanie ich bezpośrednio pod podcastem lub o wysyłkę na maila : info@mieszkanialokatorskie.pl.

Z Państwa pytań będą tworzone kolejne podcasty aby każda, nawet najdrobniejsza wątpliwość została rozwiana przez ekspertów a wszelkie niuanse związane ze spółdzielczością wyjaśnione w klarowny sposób.


Do usłyszenia.