Aleja Platanowa Wrocław

Trudna sytuacja na rynku deweloperskim powoduje jeszcze większe zainteresowanie programem „Mieszkań Lokatorskich”, czyli budową mieszkań bez kredytu z dojściem do własności. Wyraz skali tego zainteresowania dała ilość natychmiastowych zapisów na mieszkania w nowej inwestycji spółdzielczej we Wrocławiu, tuż po starcie możliwości rezerwacji online: www.aleja-platanowa.pl.

 

We Wrocławiu powstanie osiedle mieszkaniowe pod nazwą „Aleja Platanowa”. Spółdzielnią, która podjęła się tego zadania jest SM „Jedynka” z Wrocławia. Na stronie inwestycji czytamy, że powstaną 4 wielorodzinne budynki mieszkalne, a w nich 159 funkcjonalnych mieszkań. Każde mieszkanie będzie posiadać ogródek lub balkon a także miejsce parkingowe w podziemnej hali garażowej. Części wspólne w budynkach to mi. in. rowerownie i wózkownie. Kameralne, nowoczesne osiedle będzie znajdować się bardzo blisko Lasu Ratyńskiego. Do centrum Wrocławia jest stąd zaledwie 15 km.

 

Aleja Platanowa Wrocław

 

Mieszkania będą również wstępnie wykończone- zapewnione są np. wewnętrzne drzwi, brodzik, okładziny ścian w łazienkach czy malowane ściany i sufity. Jest to wymóg kredytu preferencyjnego w ramach którego maja zostać wybudowane budynki. Kredyt ten zakłada brak marży banku, raty za mieszanie będą więc niższe niż za zwykły rynkowy kredyt hipoteczny jednakże obowiązują kryteria dla osób chętnych: kryterium dochodowe oraz brak mieszkania w danej gminie. Mieszkanie można wykupić na własność najwcześniej po 5 latach użytkowania i jednoczesnego, stopniowego jego spłacania co jest bardzo wygodną formą na rozłożenie zakupu mieszkania w czasie. Szczególnie w dzisiejszych, bardzo trudnych dla kredytobiorców czasach.

 

Aleja Platanowa Wrocław

 

Po zakończeniu zbierania wstępnych rezerwacji nastąpił moment ich weryfikacji - niestety część z chętnych nie doczytała informacji odnośnie warunków do spełnienia i te rezerwacje musiały zostać zwolnione. Wszystkie mieszkania ze zwolnionymi rezerwacjami i ponowną możliwością rezerwacji są widoczne na stronie inwestycji.

Strona inwestycji: https://aleja-platanowa.pl/

Strona SM „Jedynka”: https://sm-jedynka.pl/

 

Mieszkania Lokatorskie w Twojej okolicy?

Wszystkich zainteresowanych spółdzielczymi inwestycjami mieszkaniowymi we Wrocławiu, bądź jakąkolwiek inną lokalizacją w Polsce, zachęcamy do zapisów się na listę osób pod adresem: https://mieszkanialokatorskie.pl/zapisz-sie-na-mieszkanie-lokatorskie-dla-siebie.html. Osoby z tej listy będą w pierwszej kolejności informowane o kolejnych, nowych inwestycjach mieszkaniowych w ramach programu „Mieszkania Lokatorskie”.

(MCh)