Milion mieszkań wyzwaniem w Polsce i na Ukrainie

W trakcie dziesiątej edycji Baltic Business Forum w Świnoujściu pojawił się temat dotyczący milionów Polaków. W końcu zauważono potężne braki mieszkaniowe i podjęto dyskusję nad możliwościami rozwiązania tego problemu.

 

Milion mieszkań wyzwaniem w Polsce i na Ukrainie

Rola polityki rządu, inicjatyw samorządów i spółdzielczości

 

Tak właśnie zatytułowany został panel ekspercki, podczas którego przedstawiona została aktualna sytuacja mieszkaniowa w Polsce i na Ukrainie. Zaprezentowane zostały nie tylko suche fakty, ale również propozycje rozwiązania problemu.

Wśród różnych stanowisk i propozycji wiodącym tematem był Narodowy Program Mieszkaniowy w oparciu o spółdzielcze mieszkania lokatorskie, który skierowany jest do każdego Polaka, niezależnie od jego statusu majątkowego.

Najważniejszą informacją w trakcie panelu, przekazaną przez Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju, było zapewnienie o możliwości wypracowania wsparcia rządu dla tych inicjatyw, które w sposób realny mogą wpłynąć na rozwój taniego budownictwa mieszkaniowego w Polsce.

 

bbf minister jk

 

Można zatem mieć nadzieję na faktyczny rozwój i szerokie wdrożenie Narodowego Programu mieszkaniowego, na co wszyscy czekamy.

 

Oto kilka informacji przedstawionych w trakcie panelu eksperckiego, w trakcie 10 Konferencji BBF

 

bbf1

 

bbf2

 

bbf3

 

bbf3a

 

bbf4

 

bbf scianka

 

 

Wybierz mieszkanie dla siebie